Bitcoin nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Üretilir? Nasıl satılır?Bitcoini artık yavaş yavaş duymuşsunuzdur git gide popülerleşerek adını duyuran sanal para birimi, şuan en değerli olan sanal para birimi 1 bitcoin 4 bin dolar civarında bir para ediyor.

Bitcoin üretmek için bilgisayar gücünu kullanmamız gerek, eskiden kol gücüyle kazanan paranın yerini artış işlemciler ve ekran kartları alıyor. Bitcoin üretme işine bitcoin mining deniyor. Normal bilgisayarların yerine çok güçlü özelliklere sahip sadece bitcoin ve benzeri alt madenleri üretmek için çıkartılmış bu makinelere sahip olmamız gerekiyor bitcoin üretmek istersek, ayrıca bu makineler sanıldığı kadar ucuz değil ve çok çok az bitcoin üretiyor. Bu işe girmek için deneyim ve bütçenin olması şart.

Bitcoin neye göre pahalaşıp ucuzlar?
Aslanda bu sorunun cevabı bizleriz eğer bitcoini üretimini yapan kişi sayısı artarsa üretimi zorlaşır değerinde düşüş olabilir eğer üreten kişi sayısı azalarıza değeri ve üretimi kolaylaşır.

Bitcoinleri nerede tutacağım
Bitcoinleri tutmak için bir cüzdanınızın olması gerekiyor, bunun için oluşturulmuş bir çok web sitesi mevcut bu web sitelerini kullanarak bitcoinleriniiz saklayabilirsiniz.

Bitcoin nasıl alınır?
Bitcoin satan kişileri/web sitelerini bulup o zamanki değerine göre satın alabilirsiniz, bitcoinin değeri sabit olmamakla birlikte çok değişkendir.

Bitcoin'e yatırım yapılırmı
Bitcoine tabikide yatırım yapılabilir öncelikle güvenli bir cüzdana sahip olmalıyızki paramızı koruylaım, hackerlar bu paraların üzerine biraz ilgilidirde. Yatırımınız kısa sürede sonuç vermez uzun vadade değer kazandıkları için uzun sürede size bir para kazandırılar.


Google+'da Paylaş

Yazar İlginç Dünyam

Yazar Hakkında bilgi yazılacak
    Blogger Yorumları

0 yorum:

Yorum Gönder